Autoryzowany dystrybutor Napisz
do nas wiadomość
PL EN RU

Serwis

Legalizacja butli powietrznych

W naszym autoryzowanym serwisie MSA SAFETY POLAND dostępna jest legalizacja butli powietrznych. W ofercie produktowej tego światowego lidera w dziedzinie bezpieczeństwa dostępne są butle stalowe oraz butle kompozytowe ze sprężonym powietrzem, które stanowią niezbędny element aparatów oddechowych. Butle stalowe są ekonomiczne, odporne i trwałe, kompozytowe są za to o 50% lżejsze. MSA SAFETY oferuje butle z ciśnieniem roboczym od 200 do 300 barów, mające pojemność od 2 do 9 litrów. Znajdują one szerokie zastosowanie m.in. w pożarnictwie i ratownictwie. Legalizacja butli powietrznych jest wymagana przez polskie prawo w celu dopuszczenia zbiorników ciśnieniowych do pracy.

Jak wygląda legalizacja butli powietrznych w naszym serwisie?

Co należy legalizować?

  • Zbiorniki (butle) będące wyposażeniem aparatów oddechowych,
  • zbiorniki wchodzących w skład gaśnic,
  • inne zbiorniki stanowiące wyposażenie urządzeń specjalnych, lub będące urządzeniem specjalnym, które nie są przedmiotami lub naczyniami ciśnieniowymi w rozumieniu umowy ADR.

Przed badaniem butle są myte od wewnątrz oraz ważone, na życzenie klienta wykonujemy inspekcję zaworu oraz wymianę uszczelki zaworu. Badanie przeprowadzają uprawnieni serwisanci, na specjalnych stanowiskach, pod nadzorem inspektora UDT. Po pomyślnym przejściu próby ciśnieniowej butla jest dopuszczona do dalszej eksploatacji. Na życzenie klienta wystawiamy protokół z przebiegu badania okresowego.

Legalizacja butli powietrznych – o jakie przepisy się opieramy?

Legalizacja butli powietrznych ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa, dlatego wszystkie próby wykonywane są w oparciu o restrykcyjne zapisy norm:

  • PN-EN 1968:2002,
  • PN-EN 1968:2002/A1:2006,
  • PN-EN 1802:2002,
  • PN-EN 1803:2002,
  • PN-EN ISO 11623:2002,
  • PS-01/35 zatwierdzonym przez Urząd Dozoru Technicznego.

Według norm obowiązujących na terenie UE, butle powietrzne stalowe i aluminiowe przeznaczone do nurkowania należy poddać okresowej legalizacji co 2 lata. Butle kompozytowe i stalowe do użytku lądowego co 5 lat (pożarnicze i dla innych służb ratunkowych), a butle stalowe i aluminiowe stosowane w przemyśle co 10 lat.

Zapewniamy doradztwo w zakresie nowoczesnych technologii, mających zastosowanie w ratownictwie.

zaprojektowało:
avangardo.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.