Autoryzowany dystrybutor Napisz
do nas wiadomość
PL EN RU

Serwis

Kalibracja mierników gazowych

W Awares dostępna jest profesjonalna kalibracja mierników gazowych MSA Safety Poland. Jako autoryzowany serwis posiadamy dostęp do najnowszego sprzętu i procedur kalibracyjnych renomowanej marki, której historia w branży zabezpieczeń sięga 1912 roku. To pozwala nam sprawnie i precyzyjnie przeprowadzać proces kalibracji wszystkich modeli mierników gazowych MSA Safety.

Kalibracja mierników gazu – dlaczego wzorcowanie jest konieczne?

Kalibracja mierników gazu to proces, który w metrologii (nauce obejmującej sposoby pomiarów i zasady ich interpretacji) nazywany jest wzorcowaniem. Jest to zestaw czynności, które mają na celu regulację czułości układu pomiarowego.

Detektory gazu to zaawansowane urządzenia, które muszą wskazywać bardzo dokładne wyniki. Regularnie użytkowany sprzęt ulega eksploatacji. Jej wynikiem jest powolne zużywanie się materiału sensora. W efekcie, z czasem, pomiary wskazywane przez urządzenie stają się mniej precyzyjne, co oznacza, że zdolność detektora do wykrywania konkretnych rodzajów gazów spada. Z tego powodu tak ważne jest regularne serwisowanie i okresowa kalibracja miernika.

Kalibracja miernika, a rodzaj sensora

Warto podkreślić, że duże znaczenie ma rodzaj sensora, który został użyty do budowy detektora gazu. Niektóre sensory z biegiem czasu mogą tracić czułość, co w praktyce oznacza brak wykrycia pojawiającego się gazu. Inne sensory, wraz z poziomem zużycia, stają się zbyt czułe, dlatego mogą generować fałszywe alarmy. Regularna kalibracja mierników gazowych to niezbędna czynność, która gwarantuje prawidłowe funkcjonowanie systemu detekcji gazu i zapewnia bezpieczeństwo w obiekcie, w którym jest on użytkowany. Kalibracja miernika gazu w naszym serwisie – jakie urządzenia wzorcujemy? Działamy jako autoryzowany serwis MSA Safety Poland, dlatego w naszej ofercie dostępna jest kalibracja mierników gazu pochodzących z oferty tego popularnego na świecie producenta. Polecamy m.in. wzorcowanie mierników:

  • 1-gazowego Altair,
  • 1-gazowego Altair PRO,
  • 4-gazowego Altair 4X,
  • 1 i 2-gazowego Altair 2X,
  • 4-gazowego Altair 4XR,
  • 5-gazowego Altair 5X.

Do kalibracji mierników gazowych wykorzystujemy gaz wzorcowy oraz przyrządy kalibracyjne rekomendowane przez producenta. W przypadku wykrycia nieprawidłowości w działaniu sensorów pomiarowych oferujemy naprawę gwarancyjną lub pogwarancyjną przeprowadzaną bezpośrednio w naszym serwisie. Posiadamy stały zapas magazynowy sensorów pomiarowych przez co czas wyłączenia urządzenia z eksploatacji jest jak najkrótszy.

Każdemu Klientowi wydajemy indywidualne świadectwo wzorcowania potwierdzające, że kalibracja miernika została przeprowadzona przez uprawniony serwis.

W celu ułatwienia procesu kalibracji oferujemy odbiór miernika przez firmę kurierską.

Zapewniamy doradztwo w zakresie nowoczesnych technologii, mających zastosowanie w ratownictwie.

zaprojektowało:
avangardo.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.